[O2] Kodowanie - dużo fajnych opisów z zdjęciami i filmikami
Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
-
To faktycznie bez sensu. Ja mam polifta Ty chyba przed wiec widocznie stąd ta różnica. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto też ma przedlifta.
-
-
tylko u mnie włączają się od razu gdy stacyjkę przekręcę w OFF (a kluczyk ciągle jest w środku). Nawet nie idzie na parkingu posiedzieć bez świateł - rażą innych. A jak mam stacyjkę w ON to świecą jeszcze mijania. Więc tak czy siak, świecą mi mijania.Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis........wystarczy nie wyciągać kluczyka ze stacyjki
Czy tak samom Wam działają w pozycji AUTO?
Zostaw komentarz:
-
-
Jeśli jest ciemno i włącznik jest w pozycji "auto". W sumie to wystarczy nie wyciągać kluczyka ze stacyjki w sytuacji kiedy jeszcze coś robisz w samochodzie i funkcjonalność podobna do tej jak gdyby miały włączać się w momencie zamknięcia centralnego . Z drugiej strony w teorii światła CH powinny się już palić w momencie jak wychodzisz z samochodu więc jest chyba ok .
Zostaw komentarz:
-
-
Czyli przy założeniu, że jest ciemno, to CH zawsze się włączają gdy wyciągniemy kluczyk ze stacyjki?Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpisU mnie włączają się w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki pod warunkiem ,że jest dostatecznie ciemno. Po wyłączeniu zapłonu i gdy wyłącznik jest w pozycji auto świecą się jedynie pozycyjne. Światła CLH mam ustawione na halogenach przeciwmgielnych.
Nie można ustawić by zapalały się w momencie zazbrojenia centralnego/alarmu?
Zostaw komentarz:
-
-
Aktualnie mam tak ze jak zamknę auto to mam jakimś tam dźwięk wydobywaa sie z głosniczka. I mruaja raz / dwa razy awaryjne. Jeśli zamknę z pilota a któreś drzwi są niedomknięte to migną awaryjne ale dzwięk się nie wydobywa.Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
Czy przy ustawieniu tego klalsonu też jest taka zależność ?? Jak długi jest ten dźwięk klaksonu ?
Zostaw komentarz:
-
-
U mnie włączają się w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki pod warunkiem ,że jest dostatecznie ciemno. Po wyłączeniu zapłonu i gdy wyłącznik jest w pozycji auto świecą się jedynie pozycyjne. Światła CLH mam ustawione na halogenach przeciwmgielnych.
Zostaw komentarz:
-
-
Mam pytanie: w którym dokładnie momencie włączają wam się światła CH w O2?
Czy CH powinny działać dopiero po zamknięciu drzwi, aktywacji centralnego/alarmu i włączniku światłem na AUTO?
Bo u mnie startują (lub wieczorem) zostają od razu (mijania) po wyłączeniu stacyjki w pozycje OFF. Niezbyt to fajne, bo siedząc w aucie albo robiąc coś przy nim one już świecą gdy tylko wyłączę stacyjkę.
Zostaw komentarz:
-
-
Potwierdzenie klaksonem otwarcia i zamknięcia samochodu.Zamieszczone przez wojtasmazi Zobacz wpisNa niemieckiej stronie znalazłem następujące kodowanie:
Pomoże ktoś co można tak zakodować ?
Domyslam się że to coś z dzwiękiem/sygnalizacją alarmu... Quittierungston beim ver- und entriegeln des Fahrzeuges - US Style
Im Bordnetzsteuergerät haben Sie die Möglichkeit beim Skoda Octavia II 1Z die DWA (Diebstahlwarnanlage) beim schärfen (zusperren / entsperren) mit dem Horn zu quittieren
Folgende Codierung ist anzuwenden:[LIST=1][*]STG 09 (Bordnetz) auswählen[*]STG Lange Codierung -> Funktion 07[*]Byte 5[*]Bit 1 aktivieren[*]Bit 4 aktivieren
Zostaw komentarz:
-
-
Włączyłem jednemu w Passacie i po około dwóch tygodniach wyłączyłem właśnie z tego powodu.Zamieszczone przez djhering Zobacz wpisPoza tym świecące się cały czas kierunki będą przyciągały panów w niebieskich mundurach. Osobiście nie polecam takiego rozwiązania.
Zostaw komentarz:
-
-
Na niemieckiej stronie znalazłem następujące kodowanie:
Pomoże ktoś co można tak zakodować ?
Domyslam się że to coś z dzwiękiem/sygnalizacją alarmu... Quittierungston beim ver- und entriegeln des Fahrzeuges - US Style
Im Bordnetzsteuergerät haben Sie die Möglichkeit beim Skoda Octavia II 1Z die DWA (Diebstahlwarnanlage) beim schärfen (zusperren / entsperren) mit dem Horn zu quittieren
Folgende Codierung ist anzuwenden:- STG 09 (Bordnetz) auswählen
- STG Lange Codierung -> Funktion 07
- Byte 5
- Bit 1 aktivieren
- Bit 4 aktivieren
Zusätzlich möglich:
„DWA-Quitt.“ im Maxi-Dot-Komfortmenü sichtbar machen: (von Skoda serienmäßig ausgeblendet) - Byte 5
- Bit 2 deaktivieren
Alarm-Zeitverzögerung bei manuellem entriegeln deaktivieren - Byte 5
- Bit 6 deaktivieren
Czy jest mi w stanie ktoś napisać co to za kodowanie ??
Jak bym nie tłumaczył to i tak niewiem o co chodzi
Dzięki za podpowiedzi
Zostaw komentarz:
-
Tryb amerykański to włączone tylko światła postojowe lub dzienne bez tylnych.Zamieszczone przez srubox Zobacz wpisnie moge wlaczyc Stylu amerykańskiego zeby kierunki sie palily
Poza tym świecące się cały czas kierunki będą przyciągały panów w niebieskich mundurach. Osobiście nie polecam takiego rozwiązania.
Zostaw komentarz:
-
-
witam Mam Octavie 2fl 2009r i nie moge wlaczyc Stylu amerykańskiego zeby kierunki sie palily , mysle nad zmiana bordnetz'a ale nie mam pojecia na jaki numer zmienic by to obslugiwał ... pomoże ktos ?
Zostaw komentarz:
-
-
Cześć, ostatnio na spocie próbowaliśmy zakodować w aucie regulator świateł i podświetlenia deski rozdzielczej(dimmer switch)-niestety się nie udało. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, gdzie powinienem tego szukać w VCDS'ie ? Dzięki
Zostaw komentarz:
-
-
To jeszcze kwestia nieszczęsnych footwell ale chyba okleje folia lampki i będzie ciemnej i problem się rozwiąże..
Zostaw komentarz:
-
-
właśnie chyba tak jest, że nowsze sterowiki mają to permanentnie włączone
Zostaw komentarz:
-
-
Ja też chcę to wyłączyć iZamieszczone przez krzynol Zobacz wpisu mnie działa, a chcę aby nie działało i się nie da wyłączyć tego
Zostaw komentarz:
-
-
u mnie działa, a chcę aby nie działało i się nie da wyłączyć tego
Zostaw komentarz:
-
-
Na pale wbiles 1 i zadzialaly kierunki? Sprawdze to u siebie
Zostaw komentarz:
-
-
Mam u siebie zamontowany 1K0937087E i w byte 17 nie mam opcji do zaznaczenia doświetlania z kierunkowskazem, ale zmieniając binarnie ostatnią cyfrę z 0 na 1 mogę mimo wszystko to aktywować.
Zostaw komentarz:
-
-
Sprawdź to kodowanie :Zamieszczone przez Kempes_1985 Zobacz wpisA jak to jest z cornerami przy cofaniu? Jest chyba coś takiego jak światła parkingowe czy jakoś tak i wtedy po włączeniu wstecznego oba halogeny się zapalają. U mnie gasną oba
LC,26,6,Cornering - kiedy jest wybrany bieg wsteczny
Zostaw komentarz:
-
-
A jak to jest z cornerami przy cofaniu? Jest chyba coś takiego jak światła parkingowe czy jakoś tak i wtedy po włączeniu wstecznego oba halogeny się zapalają. U mnie gasną oba
Zostaw komentarz:
-
Zostaw komentarz: